Premier Szydło miała rację

Premier Szydło miała rację

Jak doniósł dziś oficjalny profil Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze:

Z jakiegoś powodu szybciutko to skasowali. Niesłusznie.

Postawy jakie ten wynaturzony rząd z zaciekłością od ponad roku promuje, postawy moralnej degrengolady, skutkującej masową etyczną degradacją Polaków, mają swój precedens:

Tak, Auschwitz przypomina nam co się dzieje z ludźmi, gdy osoby o moralności Beaty Szydło i jej partyjnych kolegów przejmują rząd dusz.

Powyższy tweet zaczerpnąłem z artykułu w NYT, który otwiera następująca fotografia:

Przedstawia ona statek z 900 żydowskimi dziećmi - uchodźcami. Statku nie wpuszczono do portu w Hawanie, a potem odmówiono mu prawa wpłynięcia do portów amerykańskich. Statek zawrócono do Hamburga.

Jak sądzicie, co się później stało z tymi dziećmi? Dobra wiadomość jest taka, że ostatecznie wielu udało się znaleźć schronienie w innych niż Niemcy europejskich krajach. Zła jest taka, że 1/4 i tak zginęła w obozach koncentracyjnych, gdy Niemcy dokonały inwazji na kraje, w których znaleźli schronienie.

Tak, koniec końców, działa pomaganie na miejscu, ten humanitarny ideał o jakim jeszcze czasami paplają aparatczycy z PiSu.

Ofiary Holocaustu na śmierć skazali nie tylko naziści, ale też amerykańscy Błaszczakowie, Szydła i Kaczyńscy tamtych czasów.

Ówcześni amerykańscy Błaszczakowie, Szydła i Kaczyńscy (ale też Kukizowie, nie zapominajmy) używali tych samych argumentów, co współcześni. Jednym z najbardziej przeraźliwych aspektów antyuchodźczej histerii jest, że ludzi uciekających między innymi przed zmilitaryzowanym, fundamentalnym islamem zawraca się pod pretekstem, że są jako masa zainteresowani islamizacją Zachodu, są ukryta opcją fundamentalistyczną.

Uciekających przed Holocaustem też oskarżano, że są zamaskowanymi nazistowskimi agentami:

Polacy są dziś jak Amerykanie wtedy, w niemałej mierze dzięki szczuciu uprawianemu przez panią Szydło i jej koleżków. Tak więc pani Szydło wykazała się zaskakującą przenikliwością, gdy Auschwitz skojarzyło się z jej własną polityką.

Krytyka, jaka ją za to skojarzenie spotyka, jest niesprawiedliwa.

Wpis edytowałem by doprecyzować los uchodźców z pokładu St. Louis.

Kasa i polityka

Kasa i polityka

Zderzenie ze standardami społeczności

Zderzenie ze standardami społeczności